Materiály Řešeto

Cellpur

UNIKÁTNÍ VLASTNOSTI
Nejnovější pěna Cellpur od firmy Eurofoam otevírá novou dimenzi v hygieně a komfortu. Poprvé se podařilo zabudovat do pěny prášek Tencel® s jeho unikátními vlastnostmi. Jedná se o celulózu v práškové formě, která díky své mikrostruktuře pohlcuje vlhkost uvolňující se během spánku, kterou pak následně rychle uvolní. Zabudováním Tencelu ve formě prášku se zlepšuje absorpční schopnost pěny. Celulóza vyrobená z přírodního materiálu (dřevo) spolu s prodyšnou pěnou vytváří suché a příjemné klima spánku. Vzniklé prostředí je nepříznivé pro existenci roztočů, a proto jsou tyto materiály vhodné pro alergiky.


Sanitized

ANTIBAKTERIÁLNÍ PĚNY
Antibakteriální pěny patří mezi nejmodernější materiály pro výrobu matrací. Na prvním místě je kvalita použitých materiálů a zvýšené nároky na hygienu lůžka. Antibakteriální pěna dokáže eliminovat výskyt roztočů a má vynikající odolnost proti vzniku plísní a hub. Tato antibakteriální pěna je certifikována firmou Sanitized® Švýcarsko s hodnocením EXCELENTNÍ. Doporučujeme pro osoby s nadměrným pocením a pro osoby vyžadující zvýšenou hygienu na lůžko.


HR – Studená pěna

STUDENÉ PĚNY
Studené pěny se vyznačují vysokou elasticitou, tvarovou stálostí a dlouhou životností. Vysoce pružná HR pěna s otevřenou strukturou buněk dokonale reaguje na váhové zatížení a je velice komfortní. HR pěny mají výbornou prodyšnost a jsou povrchově chladnější, tím dokonale odvádějí teplo od těla a zabraňují přehřátí lidského organismu.


Viscoelastická pěna

VISCO
Viscoelastická pěna často označovaná jako „paměťová“ nebo „líná“, byla vyvinuta v roce 1970 ve výzkumném středisku NASA v USA. Její hlavní funkcí bylo neutralizovat negativní vlivy dlouhodobého sezení a ležení v omezeném prostoru a také vstřebání energie vzniklé při startu a přistání rakety. Dokonale se přizpůsobuje anatomii lidského těla. To má zásadní vliv na kvalitu spánku, krevní oběh a zmírnění bolesti zad.


Latex

LATEXOVÁ JÁDRA
Latexová jádra patří mezi nejkvalitnější výrobky pro zdravé spaní. Latex nabízí vysoký komfort při ležení díky své měkkosti, elasticitě a tvarové stálosti. Je odolný proti prachu a roztočům.


Taštičkové pružiny

TAŠTIČKOVÉ MATRACE
Taštičkové matrace jsou složeny z velkého počtu pružin. Každá pružina je samostatně zabalena do „taštičky“ z netkané textilie a díky tomu každá pružinka dokáže samostatně reagovat na zatížení. Tím je dosaženo optimálních ortopedických vlastností. Taštičkové matrace se vyznačují velkou pružností, vzdušností a životností.


Bonell

PRUŽINOVÉ MATRACE
Pružinové matrace patří k nejznámějším a nejstarším typům matrací. Tyto matrace se vyznačují vysokou vzdušností, pružností a dlouhou životností. Bonell pružiny jsou vyrobeny z drátu o průměru 2,4 mm. Pružinové matrace doporučujeme do postelí s pevným podkladem.


Dětské

MATRACE PRO NEJMENŠÍ
Také máme děti. Dobře víme, co znamená klidná a prospaná noc a mír se sousedy. Vybrali jsme matrace i potah, u kterých máme jistotu, že naši andílci se v klidu vyspinkají a ranní rituál proběhne bez mrzutostí. I děti potřebují relaxovat, aby nám pak mohly pěkně celý den organizovat zábavu..